🔔 با عنایات حضرت حق، افتتاحیه دوره تربیت مربی و کادر آموزشی در عرصه تعلیم و تربیت فردا (جمعه) 17 اسفند 97 برگزار خواهد شد.

🕗 مدت زمان برنامه: 8 صبح لغایت 18.

🏢 مکان: خیابان امام خمینی، چهارراه کیوانفر، خیابان آیت الله کاشانی، بعد از پل، نبش کوچه 68، کتابخانه و مرکز آموزشی حضرت فاطمة الزهراء.

✅ منتظر حضور پر شور و به موقع ‌شما عزیزان خواهیم بود.

معرفی افتتاحیه دوره

❇️ اولین گام دورۀ تربیت مربی و کادر آموزشی به همت دغدغه مندان و فعالان حوزۀ تعلیم و تربیت، در روز جمعه 17 اسفند 97، همزمان با روز اول ماه رجب و تولد امام محمد باقر علیه السلام برداشته خواهد شد. در افتتاحیه شاهد اتفاقاتی خواهیم بود که به برخی از آنان خواهیم پرداخت:

1. #سخنرانی علمای حوزۀ تعلیم و تربیت:
حجت الاسلام فلاح با موضوع «نحوۀ مواجهۀ تمدنی با تربیت غربی»؛
حجت الاسلام دسمی با موضوع «تشکل تربیت و تربیت تشکل ساز»؛
و حجت الاسلام وافی با موضوع «سیر تطور فعالیت های تربیتی از اول انقلاب تا کنون»

📝 قطعاً نکاتی که اساتید بزرگوار در زمینه های مختلف تربیتی مطرح خواهند نمود، برای همگی قابل استفاده است لذا باید برای فیش برداری و خوشه چینی نکات، آمادگی لازم را (دفترچه، خودکار، تمرکز و ...) داشته باشیم.

2. #بازی_گروهی با هدف مقایسه و بررسی آثار فعالیت جمعی در مقابل فعالیت فردی. یکی از اهداف اصلی این دوره، انجام کارهای تشکیلاتی است لذا از گام اول باید به تمرین کار جمعی بپردازیم.

👨👨👦👦 پس از همین ابتدا باید خودمان را برای انجام کار گروهی آماده نماییم و با مشارکت فعال در این قسمت ها، زمینه را برای شکوفایی فعالیت های تشکیلاتی عمیق آماده کنیم.

3. لحاظ تفاوتهای فردی انسان ها در امر تربیت، یکی از ضروریات عرصۀ تعلیم و تربیت میباشد. از برنامه های دیگری که در روز افتتاحیه با مشارکت فعال به سرانجام خواهیم رساند، آشنایی با #استعدادسنجی اولیه و انجام آن توسط شرکت کنندگان می باشد.

🖌برای هرچه دقیق تر شدن استعدادسنجی و به اصطلاح راست آزمایی، باید با دقت به دستورالعمل های مربی این قسمت عمل نماییم.

4. #ارائه_ دانش آموزان از بخش های جذاب و دیدنی برنامه افتتاحیه خواهد بود. برای اولین بار در یکی از رویدادهای تعلیم و تربیت، دانش آموزان به ارائه موضوعات خود، در زمان تقریبی 5 دقیقه خواهند پرداخت. این دانش آموزان که تربیت یافتۀ تیم تعلیم و تربیت متنا می باشند، بدون دخالت مستقیم مربیان خود، متنی را آماده نموده و در حدود یک هفته برای ارائه خود تمرین نموده اند.

👏 تشویق مناسب و توجه تمام به ارائه دانش آموزان، سبب افزایش اعتماد به نفس و رشد آنان خواهد شد.

5. از جمله مبانی تربیتی که باید بدان تأکید نمود، «تربیت در میدان واقع و حقیقی» است. از این رو، بیشتر کارهای روز افتتاحیه بر عهدۀ دانش آموزانی است که تحت تربیت تیم تعلیم و تربیت متنا قرار دارند تا بتوانند در میدان واقع رشد و پیشرفت نمایند.

⬅️ همکاری و همراهی با دانش آموزان سبب افزایش روحیه خودباوری و جرأت اقدام آنان خواهد شد.

 

میز تعلیم و تربیت متنا؛ عرصۀ توانمندسازی جبهۀ تعلیم و تربیت اسلام